Що таке флоатинг і чому його варто спробувати кожній

Сьогодні ми живемо в божевільному ритмі та постійно шукаємо способи релаксації. Однак усунути скутість м`язів і ментальне напруження не так просто: мешканці мегаполісів скаржаться, що їм не допомагають навіть прогулянки лісом і медитації. Вирішити багато проблем зі здоров`ям, якісно перезавантажитися і відпочити можна за допомогою флоат-терапії.

У чому суть флоатингу

Що таке флоат-терапія

Флоат-терапія існує з 1954 року, коли Джон К. Ліллі побудував перший в історії флоатаційну барокамеру в Національному інституті психічного здоров`я на Віргінських островах. Протягом наступних 18 років дизайн барокамер змінювався, оскільки вчені відкрили безліч переваг для здоров`я, що випливають з флоат-терапії. У 1972 році перший комерційний флоатаційний резервуар став доступним для всіх охочих.

Що таке флоат-кімната

Ідея флоатингу полягає в тому, аби звести до мінімуму всі зовнішні відчуття, щоб людина, яка проходить флоат-терапію, могла зосередитися лише на своїх відчуттях (серцебиття, дихання тощо). Ось чому в кімнаті максимально тихо і темно, а температура води та повітря відповідає температурі шкіри. 

Чим корисний флоатинг для жінок

Флоат-терапія передбачає плавання у теплій воді, змішаній з сульфатом магнію (також відомим як епсомська сіль). Сульфат магнію корисний для відновлення суглобів і має протизапальну дію, а плавання в ньому дозволяє речовині потрапляти в організм через шкіру і, своєю чергою, допомагає вашим м`язам розслабитися. В результаті рівень кортизону знижується, а дофамін наповнює мозок. Іншими словами, це немедикаментозний спосіб змусити ваш мозок і тіло почуватися чудово. 

Під час флоатингу ваше тіло дрейфує на поверхні води, біль поступово покидає м’язи, розум очищується, ви повністю розслабляєте хребет. Триває флоатинг 30 хвилин.

Переваги флоатингу для здоров`я:

  1. Зменшує вплив стресу;
  2. Прискорює відновлення м`язів;
  3. Зменшує депресію та тривогу;
  4. Покращує здоров`я серцево-судинної системи;
  5. Підвищує креативність і творчу активність;
  6. Зменшує головний біль від напруги;
  7. Покращує метаболізм та сприяє виведенню токсинів.

Одним із лідерів науки про флоат-терапію є Джастін Файнштейн — доктор філософії, клінічний нейропсихолог і директор клініки та дослідницького центру Float в Інституті досліджень мозку. Він вивчає вплив флоат-терапії на людей з помірною та сильною тривожністю. 

«Флоат-терапія — це унікальний спосіб допомогти людям отримати доступ до станів усвідомленості. Флоатинг повністю перезавантажує нервову систему», — пояснює Файнштейн.