Викликає рак та небезпечний для вагітних: розбираємо 5 міфів про манікюр гель-лаком

Яких тільки страшилок ми не чули про манікюр із покриттям гель-лак, але все одно продовжуємо його робити. Але чи такий жахливий чорт, як його малюють? Давай розбиратись разом! 

Майже всі ми перейшли на манікюр гель-лаком більше 10 років тому, і з того часу не знаємо проблем: покриття без сколів і тріщин тримається більше трьох тижнів, а нігті з ним завжди виглядають охайно. За цей час навколо гель-лаку склалася безліч міфів.

Хтось переконаний, що сушіння покриття під лампою викликає рак, інші, навпаки, наділяють гель-лак чарівними властивостями і вважають, що він відновлює пластину. Сьогодні ми вирішили розібрати 5 найпопулярніших міфів про манікюр гель-лаком, щоб зрозуміти де тут правда, а де брехня.

МІФ №1: СУШІННЯ ГЕЛЬ-ЛАКУ В ЛАМПІ ВИКЛИКАЄ РАК

Ні це не так. Доза ультрафіолетового випромінювання, яку зазвичай отримуєш у процесі сушіння покриття в UV-лампі, занадто мала, щоб нашкодити організму. Для порівняння перебування під прямим сонячним промінням на вулиці для нас куди небезпечніше, ніж вплив лампи. Потужність цього приладів вистачає виключно на полімеризацію гелю. 

МІФ №2: ГЕЛЬ-ЛАК ВІДНОВЛЮЄ ПОШКОДЖЕНІ НІГТІ.

Ця думка помилкова: гель-лак лише захищає нігті від впливу побутової хімії, запобігає їх ламкості та допомагає відростити довжину. При цьому ніякими лікувальними властивостями він не має. Тому якщо пластина сильно травмована, відновлювати її треба зовсім іншими способами.

До речі, прямо протилежна думка, що гель-лак шкодить нігтям також не більше, ніж міф. Пластина може витончитися виключно через помилки майстра в процесі зняття покриття, а самі компоненти гель-лаку не становлять нігтів ніякої небезпеки.

МІФ №3: МАНІКЮР ГЕЛЬ-ЛАКОМ НЕ МОЖНА РОБИТИ ПРИ ВАГІТНОСТІ

Токсичні речовини, які і так не містяться в більшості сучасних гель-лаків, ніяк не можуть потрапити в наш організм і тим більше завдати шкоди майбутньому малюкові. Тому робити манікюр гель-лаком можна без жодних побоювань як під час вагітності, так і в період годування груддю.

МІФ №4: НІГТЯМ ПОТРІБНО ВІДПОЧИВАТИ ВІД ПОКРИТТЯ ГЕЛЬ-ЛАКОМ

Давати нігтям «подихати» між зняттям та черговим покриттям немає жодної необхідності. Правда в тому, що пластина сама по собі складається з ороговілих клітин, які за своїм визначенням не можуть дихати. Всі необхідні речовини нігті отримують разом із кров’ю, тому давати їм якийсь перепочинок від гель-лаку абсолютно безглуздо.

МІФ №5: ПІД ГЕЛЬ-ЛАКОМ УТВОРЮЄТЬСЯ ГРИБОК

Жодного ризику утворення грибка немає, якщо твій майстер дотримується всіх етапів процедури: при необхідності наносить дегідратор, знежирювач, праймер, базу і тільки потім покриває нігті кольоровим шаром і топом. У такому разі гель-лак для нігтів є абсолютно безпечним.